Czy ezoteryka wpływa na nasze życie?

ezoteryka

Ezoteryka i bioterapia to dla wielu osób dziedziny wyznaczające życiową ścieżkę. Często to właśnie one są podstawą naszej wiary. Wierzymy, że to tajemnicze siły kierują naszym życiem. Można powiedzieć, że los toczy się według przeznaczenia. To układ planet decyduje o tym, jak potoczą się nasze sprawy. Nierzadko mówi się, że coś “było nam zapisane w gwiazdach”. Jest to wytłumaczeniem najbardziej irracjonalnych zdarzeń. Istnieje zależność między ludzką egzystencją, a układem gwiazd.

Jak gwiazdy wpływają na nasz los?

Wszystkie znaki zodiaku mają przypisane charakterystyczne cechy. Data urodzenia ma więc duże znaczenie podczas kształtowania osobowości i indywidualnych predyspozycji. Często nie mamy wpływu na to, jacy jesteśmy. Dlaczego, niektóre osoby są odważne i pewne siebie, zaś inne nie wierzą w swoje możliwości? Jest to tłumaczone układem planet w dniu naszych narodzin. Energia płynąca z wszechświata kształtuje nasze wnętrze. Daje nam siłę i motywację do działania. Pozwala uwierzyć, że wszystko dzieje się “po coś”. Każde niepowodzenie ma swój kres.

znaki zodiaku
Numerologia podkreśla ogromne znaczenie liczb na życie człowieka. Prognozowanie liczb to nie tylko data urodzenia. To również przewidywanie losów dnia codziennego. Możemy dowiedzieć się, czy dana data sprzyja pozytywnego zakończeniu sprawy. Dowiemy się, czy w danym dniu sprzyjają nam gwiazdy. Warto zajrzeć w karty w momencie, gdy dręczą nas wątpliwości. To znakomite wsparcie w trudnych chwilach. Niejedna osoba na podstawie numerologii wybiera np. datę ślubu, czy też innych ważnych wydarzeń.

Ezoteryka to pasja wielu osób. Ważne jest, aby zachować zdrowy umiar podczas czytania z gwiazd. Nie można traktować kart, jako wyroczni. Powinno być to jedynie wsparcie, którego nie należy traktować dosłownie. Stosując się do zasad ezoteryki kształtujemy swój światopogląd. W dużej mierze to właśnie ona wpływa na nasze emocje i relacje z innymi ludźmi. Inaczej postrzegamy świat, a także sytuacje, które występują w naszym życiu. Łatwiej jest również uwierzyć w zmienność losu. Nawet, jeśli jeden dzień nie jest dla nas łaskawy, to wszystko może się odmienić. Jest to spore wsparcie w ciężkich chwilach, kiedy wydaje nam się, że w naszym życiu już nie pojawi się słońce.

Ezoteryka a wolna wola

Człowiek, który ma wolną wolę sam decyduje, jak przebiegnie jego życie. Samodzielnie podejmuje decyzję, które kształtują jego los. Każdy krok ma tutaj znaczenie. W przypadku ezoteryki jest zupełnie inaczej. Osoby, które wierzą w moc gwiazd ufają przeznaczeniu. Przebieg naszego życia zapisany jest we wszechświecie, a wróżby pozwalają nam dowiedzieć się wiele o naszej przyszłości. Jeśli coś nam się przydarzyło, to oznacza, że tak właśnie miało być. Czy oznacza to, że człowiek jest bezwolną istotą, która nie ma wpływu na swoje życie? Oczywiście, że nie. Ezoterykę należy traktować, jako wsparcie. Musimy dążyć do tego, aby nasze sprawy toczyły się zgodnie z założeniami. W chwilach porażki powinniśmy jednak zrozumieć, że istnieją drogi, które pozwolą wyjść nam z problemów. Gwiazdy mają wskazać nam właściwą ścieżkę, jednak nasze postępowanie również ma wielkie znaczenie.
Ezoteryka może być wsparciem w chwilach, gdy całkowicie zwątpimy w sens naszej egzystencji. Pasmo nieszczęśliwych zdarzeń może złamać nawet najsilniejsze osoby. Ciężko się podnieść, jeśli nie wiemy, czy los w końcu się do nas uśmiechnie. Właśnie dlatego wiele osób sięga po karty w kryzysowych momentach. To doskonały moment, aby udać się do osoby, która zawodowo zajmuje się ezoteryką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *